ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6878382
*
nr 687 8382
Spegel
nutida, höjd: 62
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 17:25:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 12:06:51
1
100 kr
19/3 16:39:05
2
300 kr
20/3 14:16:39
3
300 kr
21/3 11:36:54
1
350 kr
21/3 15:34:36
2
500 kr
21/3 15:45:43
1
500 kr
21/3 15:46:29
1
650 kr
21/3 15:58:52
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 687 8382
Spegel
nutida, höjd: 62
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 12:06:51 | 1 | 100 kr |
19/3 16:39:05 | 2 | 300 kr |
20/3 14:16:39 | 3 | 300 kr |
21/3 11:36:54 | 1 | 350 kr |
21/3 15:34:36 | 2 | 500 kr |
21/3 15:45:43 | 1 | 500 kr |
21/3 15:46:29 | 1 | 650 kr |
21/3 15:58:52 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27